V České Republice jsou výrobci povlečení malí i velcí, aktivní i pasivní, ale i výrobci, kteří svá povlečení prodávají na českém trhu jen minimálně. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

V České Republice je mnoho výrobců povlečení.
  • Proč mají rozdílné ceny povlečení?
  • Liší se v kvalitě?
  • Jaké jsou rozdíly mezi jejich povlečeními?
  • Jaký bude trend v prodeji povlečení?
  • Proč se po internetu prodává povlečení jen několika výrobců?
Na tyto otázky se Vám pokusíme odpovědět.

V České Republice jsou výrobci povlečení malí i velcí, aktivní i pasivní, ale i výrobci, kteří svá povlečení prodávají na českém trhu jen minimálně.

Malí výrobci povlečení nepoužívají pásovou výrobu, mají malé obraty, tím i vysoké náklady a vyšší ceny jednotlivých povlečení. Mají však možnost individuálně se věnovat zákazníkům, což je jejich veliká obchodní výhoda.

Velcí výrobci povlečení využívají pásovou výrobu. Tím si zajišťují velikou produkci povlečení, mají nižší náklady, ale fungují většinou jenom jako velkoobchody.

Malí výrobci mají problémy s udržením vzorů povlečení. Zásobují se po rolích látky, kdežto velcí výrobci povlečení se zásobují po kilometrech. Na trhu naleznete povlečení, která mají různé vzory a ceny.

Každý výrobce má své dodavatele látek. Každý dodavatel nabízí jinou kvalitu látek a především kvalitu potisku. Látky jsou potištěny buď v tzv. nekonečném pásu, nebo tzv. obrazově.

  1. U nekonečného pásu je lepší využitelnost látky a je menší odpad
  2. Obrazově potištěná látka je potištěna speciálně pro každý rozměr povlečení. Je zde menší využití látky a větší odpad

Látka pro výrobu povlečení může být potištěna jednoduchými nekonečnými vzory, může být potištěna jednoduchými obrazy, licenčními obrazy, fototiskem a nově i nekonečnými licenčními vzory.

Licenční látky jsou dražší, proto i celková cena povlečení je větší. Malí výrobci většinou prodávají povlečení ve svých prodejnách, ve kterých prodávají i zboží jiných výrobců. Velcí výrobci spolupracují s jednotlivými prodejci povlečení, zajišťují tak dostupnost širokému okruhu zákazníků.

V posledních letech se rozjel prodej povlečení po internetu. Internetové obchody nabízí velikou škálu vzorů povlečení, materiálů a komunikují se zákazníkem. Nedrží sklady, objednávají povlečení u výrobců podle objednávek, a proto můžou nabízet nižší ceny povlečení, než kamenné obchody. Tento trend bude nadále a prodej povlečení po internetu bude dále sílit.

Po internetu se prodávají obrovská kvanta povlečení, toto povlečení musí být dodáváno v co nejkratších lhůtách. Takovéto podmínky můžou zajistit pouze velcí výrobci povlečení, kteří mají obrovské sklady a obrovskou produktivitu výroby povlečení. Navíc všechno povlečení musí být maximálně kvalitní a bez závad.

Proto se na internetu objevují nejčastěji povlečení výrobců Kvalitex, Dadka Vracov, Petr Smolka apod.