Proč koupit ovčí vlnu, její hlavní výhody

Ovčí vlna je unikátním přírodním materiálem s řadou úžasných vlastností, pro něž je odedávna vyhledávanou a vysoce ceněnou surovinou pro výrobu lůžkovin, oděvů a doplňků. Ovčí vlna je e přirozeným, přírodním dutým vláknem. Je měkká a prodyšná, což je d

Říká se o ní, že v létě chladí a v zimě hřeje  – ač jde o lehce nepřesné tvrzení, protože sama o sobě nehřeje, jen výborně přejímá a uchovává teplo, má fantastické termoregulační vlastnosti. Udržuje v teple, ale nepřehřívá. Absorbuje vlhkost až do 30% své hmotnosti a tuto vlhkost následně dokáže odvádět do okolí, aniž by ztratila svou hřejivost. Tzv. „suché teplo“, které tak vzniká, je ideální pro podpůrnou léčbu nemocných kloubů, svalů, močových cest a některých neurologických onemocnění. 
Spousta maminek malých dětí objevila kouzlo vložky do kočárků a autosedaček vyrobené z vyčiněné ovčí kůže, které lze využívat celoročně – během chladnějších dní udržuje dítě v teple, za horkých letních dní dopřává dítěti nerušený spánek, aniž by se budilo zpocené v místech, kde se dotýká sedací nebo ložné plochy.
Schopnost smršťovat se a následně natahovat umožňuje vláknu do určité míry samočištění a spolu s lanolinem, jež obsahuje, chrání vlákno před dalším znečištěním a mechanickým poškozením. 

 


Ovčí vlna je:

- přirozeně antibakteriální
- odolává plísním
- antistatická 
- výborně pohlcuje pachy
- hypoalergenní
- odpuzuje prach
- chrání před UV zářením
- je ekologická (biodegradabilní)
- odolná vůči otevřenému ohni – nehořlavá, se samozhášecí schopností


Zkrátka a dobře:

Ovčí vlna je fascinující materiál a je svými vlastnostmi jednoznačně předurčena k tomu, aby se výrobky z ní staly takovými předměty denní potřeby, jež svému uživateli jednou provždy přirostou k srdci.