Luxus jménem mikroflanelové prostěradlo

Jestliže je vám v zimním období chladno i v posteli, zkuste se zaměřit na nákup vhodných lůžkovin do zimy.

Napomoct můžete nejen zimní přikrývkou z dutého vlákna, ale také výběrem teplejších prostěradel a povlečení. Mezi hřejivá povlečení můžeme zařadit flanelová povlečení. Pokud hledáte teplé a hřejivé prostěradlo, pak určitě sáhněte po mikroflanelovém prostěradle. Jelikož mikroflanek nepouští vlákna, velice vhodný pro alergiky.

 

Materiál mikroflanelového prostěradla

Mikroflanelová prostěradla jsou vyrobeny ze 100% polyesteru a jsou vybaveny natahovací gumou, pro snadné upevnění na posteli. Díky všité gumě se zamezí tomu, že byste se ráno budili se srolovaným prostěradlem.


Rozměry mikroflanelového prostěradla

V našem sortimentu nabízíme rozměry mikroflanelového prostěradla 180x200 cm, což je rozměr vhodný pro dvoulůžko tedy manželskou postel. Dále nabízíme rozměr 90x200 cm, tento rozměr je vhodný pro jednolůžko.


Rozdíl mezi mikroplyšovým a mikroflanelovým prostěradlem

Na trhu se můžete setkat s pojmem mikroplyšové prostěradlo. Dálo by se říct, že mikroflanelové prostěradlo je novou generací mikroplyšového. Mikroflanelové prostěradlo je o poznání jemnější a příjemnější. To je zapříčiněno tenčím a jemnějším chloupkem, který vystupuje z osnovy. Mikroflanelové prostěradlo má také více chloupků a proto více hřeje.


Výhody mikroflanelových prostěradel:

 

  • Vhodné pro alergiky
  • Příjemné na dotek
  • Rychleschnoucí
  • Nepouští vlákna
  • Snadno udržovatelné
  • Není třeba je žehlit
  • S termoúčinkem
  • Vhodné pro dlouhodobě ležící pacienty


Jelikož je prostěradlo hřejivé a má termoregulační schopnosti je vhodné jej povlíkat hlavně v zimním období. Mikroflanelová prostěradla doporučujeme prát na 40 stupňů, pro zachování vlastností a také jemnosti chloupků. Díky tomu, že prostěradlo rychle schne a není třeba jej žehlit, můžete jej po vyprání nechat jen dobře proschnout a můžete jej opět povléct. Mikroflanelová prostěradla se vyrábějí v mnoha barevných variantách, proto je můžete snadno sladit s barvami své ložnice a pořídit také barevně sladěné povlečení.

Jestliže si lámete hlavu s tím, jak složit napínací prostěradlo s gumou, přečtěte si náš článek.