Jak složit napínací prostěradlo

Napínací prostěradla v posledních létech ovládla postupně většinu českých ložnic. A není divu – nemusejí se žehlit, jsou lehká, snadno se povlékají, nikde se nevyhrnují, nekloužou a zůstávají na místě. Přesto však s nimi občas zažíváme perné chvilky po

Skládání prostěradla


Uchopíme prostěradlo, třepnutím uvolníme a ruce vložíme do vzdálenějších rohů. Ty pak k sobě přiblížíme a jeden roh přetáhneme přes druhý. Totéž provedeme s volně visícími konci prostěradla, zatímco vrchní konec stále držíme navlečený na ruce. Pokud je to pro nás pohodlnější a máme tu možnost, můžeme položit prostěradlo na postel, stůl nebo jinou hladkou a čistou plochu. Nyní máme prostěradlo přeložené na polovinu a vždy dva rohy vsunuté do sebe. Ruce, stále vsunuté v rozích prostěradla, přiložíme k sobě a opět navlečeme jeden (teď už dvojitý) roh na druhý. V této chvíli je prostěradlo složené na čtvrtiny. Uchopíme vzniklý obdélník za delší stranu se všitou gumou, zahladíme případné nerovnosti, urovnáme do obdélníku, přeložíme na polovinu a následně pak ještě jednou. Nebo můžeme po zahlazení nerovností přeložit vzniklý obdélník podélně na třetiny do úzkého obdélníku a ten pak přeložit na třetiny či čtvrtiny do požadované velikosti.
Pokud vám popis přijde příliš složitý, zkuste se podívat na některé z dostupných videí.

Stačí zadat „Folding a fitted sheet“ a zjistíte nejen, jak snadno a prakticky složit prostěradlo, ale i to, že nejste sami, kdo s prostěradly bojuje. Po dnešku už ale máte vyhráno.

Ať vám skládání napínacího prostěradla jde jednou provždycky od ruky!

https://www.youtube.com/watch?v=YHTyH2nuFAw

https://www.youtube.com/watch?v=qfBRS8NTDJ0