Dříve, než koupíte povlečení

Na českém trhu se objevují obrovská kvanta povlečení, která mají různou kvalitu, cenu i původ. Dříve, než si zakoupíte povlečení, přečtěte si tento článek. Zajisté Vám pomůže ve výběru povlečení.

Zjistěte si, kde je povlečení vyrobeno

Důležité je zjistit, kde je povlečení vyrobeno. V zemích Evropské Unie jsou nastavena přísná kritéria pro kvalitu použitých látek a pro volbu barviv, která jsou používaná k barvení látek.

To zaručuje zdravotní nezávadnost a barevnou stálost těchto látek a povlečení z nich vyrobených. Kromě barviv se používají ustalovače barev, které můžou být neekologické.

V České Republice většina výrobců splňuje ekologické normy a může používat ochrannou známku „ekologicky šetrný výrobek“. Bohužel, nalezneme na našem trhu i povlečení, která jsou dovážená z Asie, kde se o přísných normách nedá hovořit.

Zjistěte si, v jaké velikosti povlečení potřebujete

Na českém trhu se nacházejí povlečení o různých rozměrech v různých baleních.

V české republice jsou stanoveny tři základní standardní rozměry, přičemž:

  1. povlečení polštáře má rozměr 90x70cm
  2. povlečení jednoduché přikrývky má rozměr 140x200cm
  3. povlečení určené pro manželské přikrývky má rozměr 240x200cm.

Vzhledem k tomu, že průměrná výška evropské populace roste, je potřeba vyrábět přikrývky a povlečení o větších délkách. Používají se rozměry 140x220cm a 240x220cm. Na trhu se můžete setkat i s rozměry 280x200cm, 280x220cm, ale tato povlečení nakupujte jen tehdy, když k nim máte přikrývku a naopak.

Koupili jste atypickou přikrývku, kupte hned i atypické povlečení

Zakupte si hned několik sad povlečení do zásoby, protože se může stát, že za pár let už povlečení na tuto přikrývku neseženete. Nabídku těchto přikrývek a povlečení naleznete v internetovém obchodě Bavlna.cz.

Nestandardní velikosti povlečení v obchodní síti s nábytkem ze Švédska

Obrovský pozor dejte i na síť obchodních domů s nábytkem ze Švédska, kde se prodává povlečení v šířkách 150cm, které není kompatibilní s našim českým standardem.

Různé druhy materiálů povlečení

Na trhu se nachází povlečení z šesti materiálů, které se mimo jiné liší v žehlení.

Povlečení z bavlny, flanelu, damašku a saténu musíte po každém vyprání vyžehlit. Aby se předešlo této nepříjemné práci, zaměřily se výrobní společnosti na vývoj nových materiálů. Vznikl tak nežehlivý satén a bavlněný krep.

Zakoupením povlečení z nežehlivého saténu a bavlněného krepu ušetříte mnoho času a energie, ale musíte si připravit více peněz.

Velké množství balení povlečení

Setkáte se s velkým množstvím variant balení povlečení. Často se balení značí číslicemi.

První číslice udává počet povlečení přikrývek

Druhá číslice udává počet povlečení polštářů

Sada 1+1 tedy označuje jedno povlečení přikrývky a jednoho polštáře.

Sada 1+2 označuje jedno povlečení přikrývky a dvou polštářů.

Velikou nabídku těchto sad naleznete v internetovém obchodě Bavlna.cz.

Zavírání povlečení

Každé povlečení je uzavíratelné. Na Českém trhu se nejčastěji používají nitěné a plastové knoflíky. Nitěné knoflíky se časem trhají a plastové se lámou. Proto se na povlečeních začíná používat zdrhovadlo (zip), které se neláme, ale především poskytuje jednoduchou manipulaci a dostatečný otvor pro vložení přikrývky do povlečení.